"Młodzież zapobiega pożarom" 2017
2017-03-26 11:35:52


"Młodzież zapobiega pożarom"

22 marca dzieci i młodzież ucząca się w łęczyńskich szkołach przystąpiła do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Gminne eliminacje przeprowadzone zostały w Szkole Podstawowej nr 2. Jury konkursowemu przewodził prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęcznej Michał Czajkowski.

Do eliminacji powiatowych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zakwalifikowali się uczestniczący w konkursie uczniowie Zespołu Szkół Górniczych: Jakub Okoń z kl. III d i Jakub Krzychowiec z kl. I a.

W testach wiedzy najlepiej wypadli uczniowie szkoły podstawowej zdobywając po 28 i 30 punktów na 30 możliwych. Punktacja we wszystkich kategoriach wiekowych była wyrównana dlatego przeprowadzono dogrywkę ustną. Uczniowie odpowiedzieć musieli m.in. na pytania o najczęstsze przyczyny powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów, organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczej, sprzęt ratowniczo-gaśniczy, zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków i lasów, a także wykazać się wiedzą na temat stopni służbowych w Państwowej Straży Pożarnej.

Nagrody i dyplomy dla zwycięzców wręczał burmistrz Teodor Kosiarski oraz dyrektor SP nr 2 Artur Radko.

Galeria
Zostaw komentarz