Młodzież ZSG czyta przedszkolakom
2015-05-15 11:30:24
Młodzież ZSG czyta przedszkolakom

14 maja 2015 r. w ramach Tygodnia Bibliotek członkowie Koła Bibliotecznego z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 3. Celem wizyty było  czytanie bajek najmłodszym.

Młodzież bardzo serdecznie przywitała pani Dyrektor Ewa Góźdź oraz pani Barbara Kawińska, wychowawczyni grupy pięciolatków. W spotkaniu z przedszkolakami wzięli udział: Klaudia Chwil, Angelika Chojecka, Mateusz Mroczek i Wojciech Niećko. Wcielili się oni w bohaterów bajki „Straszny potwór”, którą przeczytali z podziałem na role. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści i domagały się kolejnych, co jak zauważyła wychowawczyni było niecodzienne. Przeczytane więc zostały: „Szewczyk Dratewka”, „Waligóra i Wyrwidąb” oraz „O królewnie czarodziejce” -  na specjalną prośbę dziewczynek.

Następnie przedszkolaki zaprosiły starszych kolegów do wspólnej zabawy. Młodzież przypomniała sobie zabawę „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy” i nauczyła nowych: „Figurki marmurki”, „Kamyczek”, „Czarny but” i „Cichy motylek”. Uczniowie i przedszkolaki tak się dobrze bawili, aż było żal się rozstawać.

Członkowie Koła Bibliotecznego planują kolejne spotkania z najmłodszymi, jak stwierdzili przyjemnie jest czytać takim wdzięcznym słuchaczom. 

Galeria

Zostaw komentarz