Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów 2015
2015-04-17 17:34:00
Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów

17 IV 2015. Uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej oraz Zespołu Szkół im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej zakończyli ostatni rok nauki szkolnej, uczestnicząc wraz z wychowawcami i dyrekcją szkół, we Mszy św. sprawowanej w parafii św. Barbary.

Oprawę liturgiczną Eucharystii przygotowali uczniowie obydwu szkół. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tomasz Konstanciuk, katecheta w ZSG. Ksiądz mówił młodym wkraczającym w dorosłe życie, by nie traktowali tej Mszy św. jako talizmanu załatwiającego zdaną maturę. Z łaską Bożą potrzebna jest współpraca, podkreślał ks. Tomasz, trzeba się najpierw napracować, a potem prosić o pomoc. Mówił także o nowej sytuacji życiowej jaka będzie udziałem czwartoklasistów po zakończeniu nauki w szkole: - Spotkacie nie jedno wyzwanie, z którym będziecie się zmagać jako ludzie dorośli, i po to jest ta Msza św., abyście weszli w dorosłość z Panem Bogiem. Dzisiejsza Ewangelia jest o rozmnożeniu chleba, Jezus mówi swoim uczniom: „wy dajcie im jeść”. Kochani moi w Waszym dorosłym życiu będziecie często słyszeli te słowa Jezusa „wy dajcie im jeść”, dajcie jeść swoim współmałżonkom, dzieciom, rodzicom. W przenośni słowa te znaczą zatroszczcie się o wszystkich, których Pan Bóg obok was postawił.

Ks. Tomasz dodał także, że bardzo ważne jest, by młodzi wchodzili w to nowe, inne niż do tej pory życie z trwałymi wartościami, by nie zgubili się w świecie relatywizmu moralnego. Na zakończenie życzył wszystkim dobrego startu w dorosłość i zdania tych pierwszych ważnych egzaminów wprowadzających w dorosłość.

Młodzież podczas modlitwy wiernych polecała Bogu nauczycieli, wychowawców i całe grono pedagogiczne prosząc, aby trud włożony w ich nauczanie owocował w całym ich życiu.  Modlili się także za rodziców, opiekunów, swoich pierwszych nauczycieli, prosząc aby dobry Bóg obdarzył ich mądrością i wytrwałością na codzienny trud ich wychowania. Bożej miłości polecali także katechetów, katechetki, księży i siostry zakonne, którzy przez swoją pracę nieustannie przybliżali im miłosiernego Ojca, aby z wiarą i ochotą przyjmowali Bożą naukę. Dla tegorocznych maturzystów prosili, by Duch Święty udzielił im daru mądrości w czasie egzaminów maturalnych.

Galeria

Zostaw komentarz