Najlepszy z wiedzy o przedsiębiorczości
2020-02-17 10:45:52


Najlepszy z wiedzy o przedsiębiorczości

Mikołaj Nowicki, uczeń klasy 3d w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej zakwalifikował się do drugiego etapu XV Olimpiady Przedsiębiorczości. Etap szkolny odbywał się w grudniu, przeprowadziła go nauczycielka podstaw przedsiębiorczości, Ewa Pytka.

W teście szkolnym w okrętu krakowskim wzięło udział 2548 uczniów, spośród nich wyłonionych zostało 254 zwycięzców. Wezmą oni udział w kolejnym, okręgowym etapie olimpiady. Etap ten odbędzie się 5 marca 2020 r. w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zwycięzcy tego etapu wezmą udział w rozgrywkach centralnych.

Olimpiada jest innowacyjnym projektem o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Posiada status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych: Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Dofinansowana jest ze środków Narodowego Banku Polskiego oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, będących partnerami głównymi projektu. Zawody dofinansowane są także z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Mikołajowi gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap.

Olimpiada Przedsiębiorczości

Zostaw komentarz