Najzdolniejszy uczeń
2013-06-26 09:36:35

Ernest Stopa wśród najzdolniejszych uczniów Województwa Lubelskiego

W poniedziałek 24 czerwca 2013 r.  w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się gala wręczenia stypendiów dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Stypendia odebrało 427 osób, jednym z nich był Ernest Stopa tegoroczny absolwent Technikum Elektrycznego w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej. Ernest był jedynym wyróżnionym uczniem szkoły ponadgimnazjalnej Powiatu Łęczyńskiego.

Na uroczystym wręczeniu stypendiów pojawili się marszałkowie województwa Krzysztof Hetman i Krzysztof Grabczuk.

- Zdobyć to stypendium wcale nie jest tak łatwo. Trzeba się wykazać odpowiednią średnią, udziałem w olimpiadach i mieć doskonałe wyniki w nauce. Cieszy to, że w dobie globalizacji znajdują się osoby, które chcą więcej przeczytać i dowiedzieć się więcej niż ich rówieśnicy - mówił Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego.

Gratulacje młodzieży, rodzicom i nauczycielom złożył wicemarszałek Krzysztof Grabczuk. - W dzisiejszym świecie człowiek wykształcony poradzi sobie zdecydowanie lepiej. Cieszę się, że inwestujecie w naukę - mówił.

Stypendia przyznawane są w ramach „Lubelskiego programu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych na lata 2010-2013". Stypendium w wysokości 3600 zł, wypłacane jest przez 12 miesięcy po 300 zł. Uczniowie mogą przeznaczyć pieniądze na  książki, wyjazdy edukacyjne, sprzęt komputerowy i pomoce, które bezpośrednio przyczyniają się do lepszego dostępu do wiedzy.

Zostaw komentarz