Nareszcie koniec! A jednak trochę żal…
2014-04-25 15:14:46

Nareszcie koniec! A jednak trochę żal…

25 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas czwartych. Często w takiej chwili przypominają się słowa piosenki „tak niedawno żeśmy się poznali, a już rozstania nadszedł czas”.

Tą podniosłą uroczystość swoją obecnością zaszczycił Adam Niwiński Starosta Łęczyński, który w imieniu własnym i Zarządu Powiatu złożył absolwentom życzenia pomyślności oraz połamania piór na czekających ich egzaminach. Podkreślił, że nigdy nie zapomną daty ukończenia szkoły ponieważ zbiega się ona z Kanonizacją Jana Pawła II.

Dyrektor szkoły Arkadiusz Marucha zwracając się do czwartoklasistów powiedział: - Daliśmy wam to, co mogliśmy najlepszego - wiedzę - wykorzystajcie ją dobrze. Życzę wam samych sukcesów i pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Szczęść Boże!

Część pierwsza uroczystości poświęcona była rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież przypomniała tak ważne wydarzenie w historii Polski, jakim było uchwalenie ustawy regulującej organizację władzy państwowej oraz prawa i obowiązki obywateli. Powinniśmy znać nasza historię, by czerpać z niej siłę i mądrość, wartości, które pozwalają przetrwać w najtrudniejszych chwilach.

Następnie uczniowie klas trzecich podziękowali czwartoklasistom za lata spędzone razem w szkolnych murach. Życzyli im pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości oraz zawodowego, optymizmu i wiary w siebie, a po latach - sentymentalnej podróży do ZSG.

Karol Styś w imieniu absolwentów złożył wyrazy wdzięczności dyrekcji ZSG, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły: - Wychodzimy stąd uzbrojeni w wiedzę, która da nam ogromną szansę na zapewnienie sobie godnej przyszłości, z rozrzewnieniem będziemy wspominać chwile spędzone w szkolnych ławkach Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Niezwykle miłym akcentem uroczystości było wręczenie przez Dyrektora i Starostę Łęczyńskiego świadectw, dyplomów i nagród. Najlepsi uczniowie otrzymali: wysokiej klasy smatrfony, tablet, aparat cyfrowy oraz nagrody książkowe. Uczniowie wyróżniający się w sporcie nagrodzeni zostali szkolnymi gadżetami.

Szczególną chwilą uroczystego pożegnania czwartoklasistów ze szkołą było zasadzenie pamiątkowego drzewka. Ta niepowtarzalna uroczystość zakończyła się spotkaniem absolwentów z wychowawcami klas: Zofią Jarosiewicz, Leszkiem Kolanowskim i Adamem Matejem, z rąk których otrzymali upragnione świadectwa. Spotkania te były okazją do podziękowania wychowawcom za czteroletni trud i wyrażenia wdzięczności, poprzez kwiaty i gesty sympatii.

Mamy nadzieję, że tegoroczni absolwenci będą miło wspominać czas spędzony w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej.

Galeria

Zostaw komentarz