Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" z vipami
2018-09-16 10:26:01

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" z vipami

W środę 12 września w siedzibie starostwa odbyło się Narodowe Czytanie zorganizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęcznej. Na spotkanie przybyło wielu vipów, szczególnym gościem był dr Konrad Sawicki, doradca Wojewody Lubelskiego.

Spotkanie poprowadziła Jadwiga Marczewska – dyrektor PBP w Łęcznej wraz z pracownikiem biblioteki Magdaleną Kosacką. Na początku uczestnicy wysłuchali biografii pisarza, informacji o samej powieści, a następnie uczestnicy odczytali wybrane fragmenty powieści. Do Narodowego Czytania dołączyli  uczniowie ZSG: Natalia Matys z kl. 4a, Wojciech Witkowski z kl. 2d, Piotr Mroczek z kl. 2d oraz dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha.

Na zakończenie uczestnicy spotkania wzięli udział w quizie o pisarzu i jego książce. Pytania z lektury okazały się łatwe zarówno dla uczniów jak i pozostałych uczestników, stąd  nagrody w postaci egzemplarza "Przedwiośnia" trafiały do szkolnych bibliotek, w tym i do biblioteki ZSG. Każdy z przybyłych gości mógł zabrać pamiątkowy dyplom, w który przybił okolicznościową pieczęć.

Galeria

Zostaw komentarz