Narodowe Święto Niepodległości
2012-11-12 10:51:33

Młodzież ZSG na powiatowych obchodach Święta Niepodległości

11 XI 2012 r. Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym obchodzonym dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r., kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Powiatowe obchody tego święta rozpoczęły się w kościele św. Barbary w Łęcznej.

W uroczystych obchodach uczestniczyły władze Powiatu Łęczyńskeigo, Miasta Łęczna, przedstawiciele instytucji, urzędów, jednostek oświatowych, również delegacja młodzieży z naszej szkoły: Rafał Grzesiuk i Damian Stempel z kl. IIIa wraz z wicedyrektor Edytą Król.

Przed Mszą św. program patriotyczny zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół im. Simona Bolivara w Łęcznej. Po Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny, uczestnicy uroczystości w pochodzie udali się na Plac Powstań Narodowych.

Po okolicznościowych wystąpieniach Starosty Łęczyńskiego i Burmistrza Łęcznej delegacje szkół i zakładów pracy złożyły kwiaty i wieńce pod krzyżem oraz na mogiłach Nieznanego Żołnierza i Powstańców Styczniowych. Na zakończenie uroczystych obchodów w Apelu Poległych zgromadzeni oddali hołd żołnierzom i uczestnikom powstań narodowych. Orkiestra Górnicza przygotowała wiązankę utworów patriotycznych.

Zostaw komentarz