Narodowe Święto Niepodległości
2013-11-12 07:40:15

11 XI 2013. Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

Powiatowe obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się o godz. 11.00 w kościele św. Barbary w Łęcznej.

W uroczystych obchodach uczestniczyły władze miasta i powiatu, przedstawiciele instytucji, urzędów, jednostek oświatowych, również delegacja młodzieży z naszej szkoły: Magdalena Chodun, Krzysztof Budka, Eryk Kurowski wraz z dyrektorem Arkadiuszem Maruchą i wicedyrektor Edytą Król.

Przed Mszą św. program patriotyczny zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej. Po Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny, uczestnicy uroczystości w pochodzie udali się na Plac Powstań Narodowych.

Starosta Łęczyński w imieniu Przewodniczącego Rady Powiatu, Proboszcza parafii św. Barbary w Łęcznej i własnym, podziękował wszystkim za tak liczne przybycie na uroczyste obchody. Po okolicznościowych wystąpieniach Starosty Łęczyńskiego i Burmistrza Łęcznej delegacje szkół i zakładów pracy złożyły kwiaty i wieńce pod krzyżem oraz na mogiłach Nieznanego Żołnierza i Powstańców Styczniowych. Na zakończenie uroczystych obchodów w Apelu Poległych zgromadzeni oddali hołd żołnierzom i uczestnikom powstań narodowych. Orkiestra Górnicza przygotowała wiązankę utworów patriotycznych.

Galeria

Zostaw komentarz