Naziemna Telewizja Cyfrowa bez tajemnic
2013-04-29 14:11:12

Naziemna Telewizja Cyfrowa bez tajemnic

– spotkanie informacyjne w ZSG

29 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej uczniowie klas elektrycznych wzięli udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym uruchomienia bezpłatnej, naziemnej telewizji cyfrowej na Lubelszczyźnie.

Tego typu spotkania odbywające się w szkołach całej Polski podyktowane są potrzebą dotarcia z informacją o zmianach w sposobie nadawania telewizji naziemnej do jak największej części społeczeństwa. Akcję zainicjowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz podległy mu Urząd Komunikacji Elektronicznej, który informuje przy pomocy urzędów, kościołów, a także szkół.

W związku z tym, że w województwie lubelskim sygnał analogowy zostanie wyłączony 17 czerwca, Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz zachęca dyrektorów szkół, by włączyli się do akcji poprzez przeprowadzanie zajęć z uczniami. Dzięki temu posiądą oni niezbędne informacje i przyczynią się do szybszego upowszechnienia wiedzy o cyfryzacji, jak również będą pomocni rodzinie i sąsiadom.

W Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej tego typu zajęcia poprowadzili pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Lublinie: Władysław Zwierzchowski i Andrzej Kaczor. Podczas spotkania przekazali podstawowe informacje o różnicach pomiędzy telewizją cyfrową i analogową, zaletach naziemnej telewizji cyfrowej, dlaczego „cyfryzacja” telewizji jest nieunikniona, na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzeń do naziemnej telewizji cyfrowej. Informowali o nadajnikach na terenie województwa lubelskiego, a także zachęcali uczniów do przekazywania informacji w swoich środowiskach.

Galeria

Zostaw komentarz