Nieśli „Radość dzieciom”
2019-06-01 17:39:32


Nieśli „Radość dzieciom”

31 maja 2019 r. Starostwo Powiatowe w Łęcznej zorganizowało I Plenerowy Piknik „Radość dzieciom”. Święto związane z dniem dziecka połączone zostało z otwarciem nowych pomieszczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęcznej. Część pomieszczeń poradni mieścić się będzie na parterze budynku, co ułatwi rodzicom i dzieciom korzystanie z jej usług.

W uroczystości otwarcia wzięły udział władze powiatu i miasta oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych i placówek oświatowych z terenu powiatu. Podczas uroczystości byli obecni także rodzice z dziećmi, korzystającymi z ośrodka. Po uroczystym otwarciu i przecięciu wstęgi można było obejrzeć nowe pomieszczenia, a następnie udać się przed budynki Starostwa Powiatowego, gdzie przygotowany został Piknik „Radość dzieciom”.

W przygotowanie atrakcji włączyły się różne jednostki, także pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Na swoim stoisku zaoferowali dzieciom zagadki z nagrodami, obrazki z ukrytą rzeczywistością, a także logiczne łamigłówki. Chętnych na wszystkie propozycje przygotowane przez uczniów, nauczycieli bibliotekarzy i przyjaciół szkoły, nie brakowało. Podziękowania kierujemy do Pawła i Adama z kl. 2a, którzy włączyli się akcję i godnie w mundurach górniczych reprezentowali szkołę oraz do Roberta (tegorocznego praktykanta w ZSG) i Katarzyny, którzy wytrwali aż do zakończenia Pikniku tj. do godz. 15.00. Ich stoisko łamigłówek logicznych wzbogaciło ofertę rozrywkową szkoły i cieszyło się nieustającym zainteresowaniem. Wiele osób fotografowało się też w szkolnej „fotobudce”, a najmłodsi chętnie robili sobie zdjęcia w górniczym czako.

Galeria ZSG

Galeria Starostwa Powiatowego

Zostaw komentarz