Obiekty sportowe przy ZSG są systematycznie zaśmiecane
2019-06-12 09:51:03

Obiekty sportowe przy ZSG są systematycznie zaśmiecane

Niecałe dwa lata temu otwarte zostały zmodernizowane obiekty sportowe przy Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej. Służą one nie tyko uczniom, ale i mieszkańcom miasta i powiatu łęczyńskiego. Niestety codziennie trzeba robić porządki po korzystających w godzinach popołudniowych osobach.

Pety, papierki, butelki (nie tylko po wodzie mineralnej) to niestety smutna „norma”. Śmieci często leżą pod koszem, bo komuś nie chce się ruszyć z ławeczki. Obiekt jest monitorowany i kamery rejestrują często zabawy typu: rzut do siatki butelką. Użytkownicy tych obiektów często jeżdżą rowerami po nawierzchni bieżni, co jest wbrew regulaminowi ponieważ niszczy nawierzchnię. Kilkukrotnie wymieniane były siatki tzw. piłkochwyty. Ich koszt to bagatela 10 tys. złotych. Osoba zidentyfikowana przy przecinaniu piłkochwytów poniesie konsekwencje finansowe, warto więc się zastanowić czy taka zabawa się opłaca.

Zbliżają się wakacje i zapewne liczba użytkowników wzrośnie. Korzystajmy z kulturą ze wspólnego dobra, aby służyło nam wszystkim jak najdłużej.

Galeria

Zostaw komentarz