Obóz narciarski uczniów ZSG
2015-01-12 15:10:33
Obóz narciarski uczniów ZSG

W tym samym czasie kiedy Kamil Stoch zdobył tytuł mistrza Polski w Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2014 roku, uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej próbowali swoich sił podczas obozu narciarskiego zorganizowanego w Zębie, k. Zakopanego, w jego rodzinnej miejscowości.

W dniach 7-11 stycznia 2015 r. do Zębu wraz z instruktorami narciarstwa zjazdowego Adamem Matejem i Piotrem Gałatem wybrało się dwunastu uczniów ZSG oraz jeden absolwent. Siedmiu z nich po raz pierwszy zgłębiało tajniki jazdy na nartach, a pozostali pod okiem instruktorów doskonalili własną technikę jazdy.

Zaraz po przyjeździe grupa zakwaterowała się w Ośrodku Wypoczynkowym Czesława, a po wzmacniającym góralskim obiedzie, wyruszyła na stok.

Adepci sztuki narciarskiej radzili sobie świetnie, wszyscy opanowali zjazd na nartach! Uczniowie szusowali nie tylko w Zębie, zjeżdżali także na stoku Małe Ciche. Wieczorem wybrali się na pizzę do góralskiej gospody, gdzie dodatkową atrakcją był koncert góralskiej kapeli. Dla uatrakcyjnienia wyprawy odwiedzili termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Była to Noc Basenów z niesamowitą dyskoteką w wodzie. Doskonale się bawiąc spędzili tam czas niemal do pierwszej w nocy.

Jak twierdzą, warunki pogodowe były wyśmienite, pierwszego dnia było – 5˚C, drugiego i trzeciego – 10˚C. W Zębie, najwyżej położonej wiosce w Polsce (1023 m n.p.m.) przez dwa dni padał śnieg, w tym czasie w Poroninie i Zakopanem odnotowano opady deszczu.

Uczniowie, którzy w niedzielę uczestniczyli we Mszy św., mieli możliwość zobaczyć rodziców Kamila Stocha. W ogłoszeniach parafialnych jako pierwsza podana została informacja, że Kamil zdobył tytuł mistrza Polski. Proboszcz razem z wiernymi dziękowali Bogu za bardzo dobre wyniki, które osiągnął Kamil. Jest on dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim z Soczi oraz zdobywcą Kryształowej Kuli za wygraną w Pucharze Świata w skokach narciarskich w sezonie 2013/2014.

Na odprawie instruktorzy dokonali podsumowania całego obozu oraz umiejętności jakich nabył każdy uczestnik. Ten obóz narciarski z pewnością można zaliczyć do udanych, uczniowie swe zadowolenie wyrazili nauczycielom brawami, co jak podkreślali instruktorzy, zdarzyło się im pierwszy raz. Cała grupa w niedzielę o godz. 20.30 szczęśliwie dotarła do Łęcznej. Teraz czas na nauczycieli. Dla nich przygoda z nartami, o ile dopiszą warunki pogodowe, rozpocznie się w lutym.

Galeria

Zostaw komentarz