Obóz narciarski uczniów ZSG w najszczęśliwszej wsi w Polsce!
2013-03-04 13:42:42

Obóz narciarski uczniów ZSG
w najszczęśliwszej wsi w Polsce!

W tym samym czasie kiedy Kamil Stoch zdobywał tytuł mistrza świata w skokach narciarskich w Val di Fiemme  uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej odnosili sukcesy narciarskie w Zębie, jego rodzinnej miejscowości.

Przez cztery dni aktywnego wypoczynku czternastu uczniów pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego Adama Mateja i Piotra Gałata zgłębiało tajniki jazdy na nartach bądź doskonaliło tę umiejętność. Zanim jednak uczniowie zaczęli szusować zapoznali się z „dekalogiem narciarza", by zachować bezpieczeństwo i kulturę jazdy na stoku.  Emocji było co nie miara. Pomimo początkowych niepowodzeń nowicjusze z każdym dniem, coraz lepiej radzili sobie z jazdą na nartach. Trzeciego dnia cała grupa miała możliwość sprawdzić nabyte umiejętności na znacznie dłuższym i bardziej stromym stoku Grapa-Litwinka.

Po wyczerpujących zmaganiach z siłami natury i własnymi słabościami uczniowie mieli okazję zregenerować się na basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Zanim jednak się tam udali wszyscy uczestnicy wyjazdu: uczniowie ZSG, ZS im. K.K. Jagiellończyka oraz ZS nr 2 w Łęcznej, zasiedli przy ognisku by wspólnie piec kiełbaski i zajadać się frytkami.

Kiedy Kamil Stoch wywalczył tytuł mistrza świata uczniowie z jeszcze większym zapałem szusowali po stoku Grapa-Litwinka. Dopiero jednak po powrocie do Zęba rozpoczęli świętowanie, które zakończyło się nocnym maratonem na Gubałówkę na cześć złotego medalisty.  Do takiego uczczenia niezwykłych wyników Polaka zmobilizował swoich wychowanków nauczyciel Adam Matej.  

Pobyt w górach z pewnością można zaliczyć do udanych. Wyjazd był wprawdzie bardzo krótki - od 26 lutego do 1 marca -  ale pełen atrakcji. Uczniowie już planują przyszłoroczne śnieżne szaleństwo.

Galeria

Zostaw komentarz