Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Łęcznej
2016-06-02 11:59:36


Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Łęcznej

1 czerwca 2016 r. młodzież ze szkół Powiatu Łęczyńskiego wzięła udział w happeningowym przemarszu, promującym zdrowy styl życia. Nie zabrakło tam również uczniów Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Przemarsz rozpoczął się przy Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej i przeszedł ulicami miasta na plac Tadeusza Kościuszki. Młodzież niosła ze sobą przeróżne hasła zachęcające do życia wolnego od uzależnień: Zdrowie to mój skarb!!!, „Syfem” są narkotyki, po nich stajesz się bardziej dziki, Odłóżcie drinki oraz fajki i idźcie strzelać gole do bramki, Zdrowie dla nas number one, a używki to jest chłam! Żyj wolny!

Na placu szkolne grupy uczestniczące w programie „Profilaktyka a Ty”, zaprezentowały spektakle, poruszające problematykę braku tolerancji, niezrozumienia, obojętności oraz uzależnień.

Młodzież z Gimnazjum Nr 2 w Łęcznej zaprezentowała spektakl „Na pustyni uczuć”, z Gimnazjum Publicznego w Ludwinie scenkę ,,Sekret”, zaśpiewali także Tolerancję Stanisława Sojki. Natomiast uczniowie Gimnazjum w Spiczynie wystawili „Tramwaj zwany nienawiścią”. Młodzi uczniowie otrzymali wielkie brawa.

Następnie uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn Przystanku PaT i zatańczyli belgijkę. Dołączyli do nich Wicestarosta Łęczyński Dariusz Kowalski oraz Wiceburmistrz Łęcznej Leszek Włodarski.

O godz. 12.00 w Łęcznej, tak jak i  z całym kraju, odczytana została odezwa społeczności PaT: Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Galeria
Zostaw komentarz