Ogólnopolski Ranking Techników 2013
2013-01-15 14:27:16

Technikum Górnicze na 20 miejscu na Lubelszczyźnie

W styczniu ogłoszone zostały wyniki 15. edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowanego przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”. Technikum Górnicze w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej zajęło 20. miejsce wśród 153 techników województwa lubelskiego. Nasza szkoła to jedyne technikum Powiatu Łęczyńskiego z tak wysoką lokatą.

Kapituła rankingu, pod przewodnictwem prof. Jana Łaszczyka, rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, brała pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych. Ranking dostarcza wszechstronnych informacji na temat osiągnięć danej szkoły odpowiadając na oczekiwania potencjalnych uczniów.

Najlepsze w województwie lubelskim i jednocześnie w Polsce okazało się Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 roku z Lublinie. Miejmy nadzieję, że Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej będzie co roku stawiał sobie coraz wyższą poprzeczkę.

Wyniki rankingu

Zostaw komentarz