Olimpiada Przedsiębiorczości
2017-12-07 13:41:43


XIII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

Etap zawodów szkolnych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości już za nami. Do rozwiązania testu 7 grudnia przystąpiło 9 uczniów z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.

Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Tegoroczny test zawierał 50 pytań. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą odpowiadając między innymi na pytania typu: Jaka jest metoda obliczania wielkości PKB?, Stanowisko komisarza do jakich spraw zajmuje przedstawiciel Polski w obecnej kadencji Komisji Europejskiej?, Kto jest Prezesem GPW w Warszawie?, Czego nie obejmuje Marketing mix dla usług?

Wyniki etapu szkolnego znane będą 15 stycznia 2018 r. Życzymy uczniom biorącym udział w olimpiadzie, aby przeszli do kolejnego etapu.

Galeria

Zostaw komentarz