Perspektywy 2017
2017-01-11 13:00:57

Tytuł „Srebrnej Szkoły 2017” dla Technikum Elektrycznego w ZSG w Łęcznej

We wtorek 10 stycznia 2017 r. Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła wyniki edycji 2017 swoich dwóch prestiżowych rankingów - liceów ogólnokształcących oraz techników. Technikum Elektryczne w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej znalazło się w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY i tym samym uzyskało tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”. Technikum Elektryczne uplasowało się również w pierwszej dziesiątce najlepszych techników w województwie lubelskim, natomiast Technikum Górnicze znalazło się na 45. pozycji.  

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdej szkoły zasłużonym powodem do dumy i podsumowaniem całorocznej pracy uczniów i nauczycieli. Potwierdzeniem jakości pracy szkoły oprócz tytułu jest wyróżnienie graficzne o kształcie szkolnych tarcz. Wyróżnione szkoły mają prawo używać w 2017 roku tytułu honorowego „Złotej”, „Srebrnej” lub „Brązowej” Szkoły 2017 i związanego z tym graficznego znaku jakości.

Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych, daje to znakomity zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2016 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych.

Wysoka lokata w rankingu Perspektyw świadczy nie tylko o jakości nauczania, ale również o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania.
Zostaw komentarz