Pielgrzymka Maturzystów 2012
2012-10-02 15:29:37
Czwarte klasy na Jasnej Górze

W sobotę 29 września 2012 r. 51. osobowa grupa maturzystów pod opieką ks. Michała Gałusa, Anity Golec, Teresy Patryn i Łukasza Pieczyńskiego wyruszyła na Jasną Górę by w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej zawierzać Bogu czas przygotowań do egzaminu dojrzałości oraz dalszą przyszłość.

Myślą przewodnią pielgrzymki było wezwanie Benedykta XVI: Kto wierzy, nigdy nie jest sam. O godz. 17.00 maturzyści zgromadzili się w Bazylice na Mszy św. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Artur Miziński.

- Drodzy młodzi przyjaciele, przychodząc tutaj podejmujemy zobowiązanie, by dziś odpowiedzialnie budować naszą historię. Do tego jesteśmy wezwani wszyscy. Ale ze szczególną ufnością w waszym kierunku, ludzi młodych, zwracają się nasze myśli i oczekiwania - mówił bp Artur Miziński - To wy macie być "stróżami poranka nowego tysiąclecia", jak uczył bł. Jan Paweł II. To od was będzie zależała przyszłość naszego narodu, Polski, przyszłość Europy, Kościoła, świata. Trzeba się pytać, czy już jesteśmy gotowi podjąć to wezwanie.

O godz. 20.00 w Kaplicy Matki Bożej młodzież wzięła udział w modlitwie o pokój dla świata, a o godz. 21.30 w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich.

Miejmy nadzieję, że czas pielgrzymowania będzie dla naszych maturzystów czasem dojrzewania do zadań, które postawi przed nimi życie.
Zostaw komentarz