Pielgrzymka Maturzystów 2014
2014-10-20 13:20:27

18 X 2014. Pielgrzymka Maturzystów

Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię - pod takim hasłem odbyła się 30. Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę. Tradycyjnie trud pielgrzymowania podjęli uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wyruszając rankiem 18 października 2014 r. na spotkanie z Matką Boską Częstochowską.

Maturzyści wyruszyli na Jasną Górę wraz ze swoimi  katechetami: ks. Tomaszem Konstanciukiem i ks. Michałem Gałusem oraz wychowawcami: Łukaszem Dudą i Pawłem Dudą.

- Życzę wam, aby ta pielgrzymka przyniosła obfite błogosławieństwo dla was wszystkich. Niech spotkanie z Matką Bożą, najlepszą przewodniczką na drogach naszego życia umocni waszą wiarę w Syna Bożego. Na czas nauki i przygotowania do egzaminów dojrzałości życzę Wam szczególnego światła Ducha Świętego – mówił witający pielgrzymów o. Krystian Gwioździk, podprzeor Jasnej Góry.

Mszy św. sprawowanej w bazylice o godz. 17.00 przewodniczył bp Mieczysław Cisło. – Podczas tej Mszy św. prosić będziemy nie tylko o Wasze zwycięstwo na maturze, ale także o to, żebyście wygrali życie. Modlę się o to, abyście otrzymali łaskę zwyciężania w Waszym życiu słabości, lenistwa, bylejakości. Modlę się, abyście zwyciężali grzech, który tak łatwo może zagościć w sumieniu i sercu człowieka. Zawierzam łasce Bożej los waszego całego życia – mówił do zgromadzonej młodzieży Ksiądz Biskup.

Podczas Mszy św. uczniowie przy zapalonych świecach odnowili przyrzeczenia chrzcielne oraz dokonali Aktu Zawierzenia swego życia Matce Bożej Częstochowskiej.

W trakcie pielgrzymki młodzież wzięła udział w modlitwie różańcowej, Apelu Jasnogórskim oraz Drodze Krzyżowej na wałach.

Wizyta w Częstochowie, duchowej stolicy Polski była dla wszystkich okazją do indywidualnej modlitwy przed obliczem Czarnej Madonny, spowiedzi, a także zakupu pamiątek, które podczas Mszy św. zostały poświęcone.

Galeria

Zostaw komentarz