Pierwsza nauczycielka w ZSG z doktoratem
2018-07-04 19:17:14

Pierwsza nauczycielka w ZSG z doktoratem


Dr Marzena Golan, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej, złożyła 28 czerwca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Papieża Jana Pawła II uroczystą przysięgę doktorską. Jest to pierwszy nauczyciel z tytułem doktora w szkole górniczej.

Pracę w ZSG rozpoczęła w 2011 r., od razu też zachęciła grupę młodych osób do rozwijania talentów aktorskich w grupie teatralnej Liberum Veto. Zespół pod jej kierownictwem dał się szybko poznać lokalnej społeczności: występował w ośrodku dla dziewcząt w Podgłębokiem, w Środowiskowym Domu Samopomocy, na parafialnej scenie, dla seniorów, uświetniał też imprezy powiatowe. Przez kilka lat święcił też triumfy na festiwalach teatralnych. Niemal wszystkie scenariusze przedstawień Liberum Veto napisane zostały przez opiekunkę grupy.

Cztery lata temu pani dr Marzena Golan rozpoczęła studia doktoranckie na KUL. Pod koniec czerwca odbyła się uroczysta promocja doktorska, w auli KUL zgromadziło się niemal 50 osób, które z rąk promotorów prac lub dziekanów wydziału odebrały dyplom doktora. Promotorką pracy doktorskiej Marzeny Golan była prof. dr hab. Mirosławą Hanusiewicz-Lavallee, kierownik Katedry Historii Literatury Staropolskiej.

Panią Marzeną można już tytułować doktorem nauk humanistycznych.

Gratulujemy Pani Doktor!

Galeria

Zostaw komentarz