„Piłkarska Środa” w ZSG
2019-05-22 14:48:17


„Piłkarska Środa” w ZSG

W słońcu i deszczu przyszło rozgrywać mecze młodym uczestnikom Pucharowej Środy – Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej. 22 maja 2019 r. na boiskach przy Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej drużyny ze szkół podstawowych z Łęcznej, Dratowa i Milejowa zacięcie walczyły o zwycięstwo.

Zwycięskie zespoły uczestniczące w rozgrywkach otrzymały pamiątkowe puchary z rąk wicestarosty Dawida Kosteckiego oraz dyrektora ZSG Arkadiusza Maruchy.

W ramach turnieju wyłoniony został „Król Strzelców”, tytuł ten zdobył Kuba Sowa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej. Zwycięska drużyna w nagrodę rozegrała mecz towarzyski z drugim składem Górnika Łęczna, który trenuje Jacek Fiedeń.

Turniej zorganizowany został w ramach zadania publicznego Powiatu: Rozwój kultury fizycznej i sportu w Powiecie Łęczyńskim, organizowanie działań sportowych propagujących zdrowy i aktywny tryb życia wśród mieszkańców powiatu. Dzięki temu uczestnicy podczas imprezy sportowej zapewnione mieli napoje oraz batony energetyczne.

Rozgrywki Pucharowej Środy umożliwiły spotkanie się młodzieży z różnych szkół z terenu Powiatu Łęczyńskiego podczas rywalizacji w piłce nożnej. Konfrontacja umiejętności gry w piłkę stanowiła dodatkowy trening dla młodych sportowców. Jak zauważył wicestarosta, cytując generała Andersa: im więcej potu w ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju. Warto więc wykorzystywać każdą okazję do podnoszenia swoich umiejętności.

Wyniki turnieju:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Milejowie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dratowie

Król Strzelców – Kuba Sowa ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej

Galeria

Zostaw komentarz