Podpisanie umowy o współpracy z PRG Linter S.A.
2017-09-19 09:25:11


Podpisanie umowy o współpracy z PRG Linter S.A.

15 września firma PRG Linter S.A. podpisała umowę o współpracy ze Starostwem Powiatowym przy udziale ZSG w Łęcznej.  Efektem tej współpracy jest konkurs "Linteriada 1.0" skierowany do uczniów klas czwartych o profilu górniczym. Jego uczestnicy mają szansę sięgnąć po nagrodę w postaci tygodniowego pobytu w górach w ośrodku firmy.

- Chcemy w ten sposób promować współzawodnictwo w grupach – powiedział Arkadiusz Marucha dyrektor szkoły górniczej - wiadomo, że praca górnika to praca zespołowa. Chcemy rozwijać współpracę i stosunki interpersonalne wśród młodzieży, a także kształtować zdrową rywalizację pomiędzy uczniami.

Artur Wasil, prezes zarządu spółki PRG Linter S.A. stwierdził, że młodzi dostają szansę rozwoju osobistego i zespołowego, o którym można było kiedyś pomarzyć. W dzisiejszych czasach kompetencje interpersonalne, inteligencja emocjonalna są w cenie nie mniejszej niż nabyta wiedza. Chciemy dać młodym to, czego nam kiedyś brakowało – mówił - Chcemy, by uczniowie poznali czym jest zdrowa rywalizacja, bo to jest kształtowanie charakteru. Liczymy na to, że w przyszłości podejmą studia. Zawsze powtarzam, że studenci to są przyszli dyrektorzy kopalń.

- Cieszę się tą inicjatywą i chciałbym serdecznie podziękować za tę szansę dla młodzieży, a także za wyróżnienie w postaci cennych nagród – mówił Roman Cholewa starosta łęczyński.

Do udziału w Linteriadzie mogą zgłaszać się sześcioosobowe zespoły. Zgłoszenia drużyn trwają do 29 września w sekretariacie szkoły. Koordynatorem konkursu ze strony szkoły jest Ewa Pytka, nauczyciel przedmiotów zawodowych, natomiast ze strony spółki Linter Andrzej Fedurek, dyrektor ds. technicznych.

Galeria

Zostaw komentarz