Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości
2014-11-11 17:55:01

Narodowe Święto Niepodległości

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się 11 listopada 2014 r. o godz. 11.00 w kościele św. Barbary w Łęcznej.

W uroczystych obchodach uczestniczyły władze miasta i powiatu, przedstawiciele instytucji, urzędów, jednostek oświatowych, również delegacja młodzieży z naszej szkoły: Martyna Hryciuk i Dawid Kłoda wraz z dyrektorem Arkadiuszem Maruchą i wicedyrektor Edytą Król.

Przed Mszą św. z koncertem pieśni patriotycznych wystąpił Łęczyński chór Cordi est, a następnie program słowno muzyczny zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach. Po Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny, uczestnicy uroczystości w pochodzie udali się na Plac Powstań Narodowych.

Starosta Łęczyński w imieniu Przewodniczącego Rady Powiatu, Proboszcza parafii św. Barbary w Łęcznej i własnym, podziękował wszystkim za tak liczne przybycie na uroczyste obchody. Po okolicznościowych wystąpieniach Starosty Łęczyńskiego i Burmistrza Łęcznej delegacje szkół i zakładów pracy złożyły kwiaty i wieńce pod krzyżem oraz na mogiłach Nieznanego Żołnierza, Powstańców Styczniowych i Poległych w 1918 r.

Następnie Starosta Łęczyński, przewodniczący Komisji Oświaty Mirosław Tarkowski oraz przedstawiciel Narodowej Łęcznej wręczyli nagrody dla uczestników konkursu patriotycznego, w którym wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Łęczyńskiego. Trzecie miejsce w konkursie zajęli uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Na zakończenie uroczystych obchodów w Apelu Poległych zgromadzeni oddali hołd żołnierzom i uczestnikom powstań narodowych, natomiast Orkiestra Górnicza LW „Bogdanka” S.A. przygotowała wiązankę utworów patriotycznych.

Galeria

Zostaw komentarz