Powiatowy Etap Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
2013-12-13 12:31:18

Powiatowy Etap Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

13 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbył się powiatowy etap Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, którego organizatorami są Zakład Samorządów i Polityki Lokalnej Wydziału Politologii UMCS w Lublinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Do zmagań konkursowych przystąpili uczniowie szkół z terenu Powiatu Łęczyńskiego: Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka, Zespołu Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie, Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach, Zespołu Szkół w Puchaczowie oraz Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Uczniów i ich opiekunów powitał dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Stanisław Adamczyk, który podkreślił, że konkurs ma na celu zainteresowanie tematyką samorządu terytorialnego i przygotowanie młodzieży do aktywnego uczestniczenia w życiu publicznym.  – Życzę wszystkim powodzenia – mówił Mariusz Witkowski, nauczyciel WOS, odpowiedzialny za przeprowadzanie etapu powiatowego konkursu.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test zawierający pytania dotyczące wyborów samorządowych, referendum lokalnego, a także finansów jednostek samorządu terytorialnego. Trzeba było znać odpowiedź m.in. na pytania: Co to jest „janosikowe”? Kto odpowiada za wykonanie budżetu województwa? Ilu komisarzy wyborczych na jedno województwo powołuje Państwowa Komisja Wyborcza? Co to jest deficyt budżetowy?

Zwycięzcami etapu powiatowego zostali:

I miejsce – Dominika Wiśniewska, Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

II miejsce – Patrycja Wiśniewska, Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

III miejsce – Przemysław Jasina, Technikum Elektryczne, Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej

IV miejsce – Izabela Czubacka, Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów podczas etapu wojewódzkiego.

Galeria

Zostaw komentarz