Powiatowy Konkurs Literacki rozstrzygnięty
2019-11-22 13:35:50

Powiatowy Konkurs Literacki rozstrzygnięty

Biblioteka Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej w październiku ogłosiła Konkurs Literacki „Życie dzieje się. Opisz swoją historię” skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Łęczyńskiego. Na konkurs napłynęły prace z Zespołu Szkół nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie, Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach, Zespołu Szkół im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem.

Celem konkursu było rozwijanie pasji literackich wśród uczniów, wyobraźni i wrażliwości na otaczający świat i ludzi, a także okazja do utrwalenia ciekawych historii rodzinnych czy wydarzeń przeżytych z przyjaciółmi.

Nadesłane prace oceniło jury konkursowe w składzie: Joanna Wronisz, starszy kustosz w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęcznej, Rafał Kasprzyk, poeta, Marzena Golan, nauczycielka języka polskiego i Marzena Olędzka, bibliotekarz w ZSG w Łęcznej.

Laureaci

I miejsce – Aleksandra Brzyska, opowiadanie „Superbohater” - I LO w ZS nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie,

II miejsce – Maksymilian Konopka, opowiadanie „Dlaczego nie lubię czarnych kotów” - ZS im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej,

III miejsce – Jakub Jasik, opowiadanie „Tańczący z sarnami” - ZS im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej,

Wyróżnienia

Patrycja Węglowska, opowiadanie „Złoty strzał” - Branżowa Szkoła I Stopnia w MOW w Podgłębokiem,

Małgorzata Hodór, opowiadanie „Przyjaźń” - ZS Rolniczych w Kijanach

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone 3 grudnia podczas szkolnej Barbórki, nagrody za wyróżnienia dostarczymy do szkół.
Zostaw komentarz