Powiatowy turniej „Wygraj zdrowie – 12 godzin z piłką”
2017-09-29 13:44:57

Powiatowy turniej „Wygraj zdrowie – 12 godzin z piłką”

W środę 27 września odbył się powiatowy turniej „Wygraj zdrowie – 12 godzin z piłką”, zrealizowany w ramach zadaia publicznego "Rozwój kultury fizycznej i sportu w Powiecie Łęczyńskim".  W rozgrywkach piłkarskich wzięły udział drużyny z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie powiatu.

Podsumowaniem turnieju i jednocześnie wyróżnieniem dla zwycięskich drużyn było rozegranie meczu z pierwszą drużyną Górnika Łęczna. Do 10 minutowego boju stanęli uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Niestety, mimo ogromnego zaangażowania przegrali 3:0. Zawodnicy z Gimnazjum nr 2 w Łęcznej zakończyli grę z wynikiem 3:1. Turniej stał się okazją do oficjalnego otwarcia i poświęcenie kompleksu sportowego przy ul. Bogdanowicza 9.

Dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha powitał: Starostę Łęczyńskiego Romana Cholewę, Wicestarostę Dariusza Kowalskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Łęczyńskiego Jana Baczyńskiego vel Mróz, zastępcę Burmistrza Miasta Leszka Włodarskiego, Proboszcza Parafii św. Barbary ks. Andrzeja Lupę, Przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Sportu, Konsula Honorowego Republiki Mołdawii w Lublinie Andrzeja Kitę, reprezentację piłkarzy i sztab szkoleniowy Górnika Łęczna z Prezesem Veljko Nikitowiczem oraz pierwszym trenerem Tomaszem Kafarskim. Na uroczystość przybyły także osoby, które koordynowały projekt modernizacji boisk: Domnika Sacawa oraz Anna Giszczak, pracownice Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

- Spotykamy się, by oficjalnie zakończyć projekt pod nazwą Modernizacja Kompleksu Boisk Sportowych przy Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej oraz uroczyście otworzyć i poświęcić nowe obiekty sportowe w naszym mieście – mówił dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha. Skok jakościowy dotyczący wychowania fizycznego jest ogromny i z pewnością przełoży się na sukcesy sportowe naszej młodzieży. Ta inwestycja to prawdziwy, sportowy strzał w dziesiątkę - podkreślał.

- Mieszkam niedaleko i doskonale widzę, że od rana do wieczora boisko piłkarskie jest ciągle zajęte - mówił Starosta Roman Cholewa - Cieszę się, że będzie służyło mieszkańcom Łęcznej, piłkarzom Górnika Łęczna, klubom, a także uczniom ZSG i ZS im. K.K. Jagiellończyka. Podkreślił, że administratorem, zarządcą i opiekunem boisk jest Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej i dyrektor Arkadiusz Marucha. Szczególne podziękowania skierował do Andrzeja Kity za pomoc w uzyskaniu funduszy w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Następnie goście zaproszeni zostali do uroczystego przecięcia wstęgi, a ks. Andrzej Lupa, Proboszcz Parafii św. Barbary w Łęcznej do poświęcenia obiektów sportowych. - Ważne jest nie tylko dbanie o ducha, ale i troska o zdrowie ciała - mówił - ona też służy kształtowaniu charakteru.

Wyniki turnieju piłki nożnej

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – ZSG w Łęcznej

II miejsce – ZS im. Simona Bolivara w Milejowie

III miejsce – ZS im. K.K. Jagiellończyka

IV miejsce – ZSR w Kijanach

Gimnazja

I miejsce – Gimnazjum nr 2 w Łęcznej

II miejsce – Gimnazjum w Puchaczowie

III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Łęcznej

IV miejsce – Gimnazjum w Jaszczowie

Galeria
Zostaw komentarz