Powitaliśmy wiosnę na sportowo
2014-03-24 11:59:44

Powitaliśmy wiosnę na sportowo

21 marca jest długo wyczekiwanym pierwszym dniem kalendarzowej wiosny. Uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej powitali go zgodnie z tradycją, aktywnie uczestnicząc w Dniu Sportu Szkolnego. W programie imprezy znalazły się konkurencje zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt.

Rozegrany został indywidualny turniej tenisa stołowego, wśród dziewcząt najlepsza okazała się Paulina Skrzypczak z kl. IIc, a spośród chłopców Krystian Kopeć z kl. IIa. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę rakietki do tenisa stołowego.

Uczniowie rywalizowali również w wyciskaniu sztangi o wadze 50 proc. masy własnego ciała. W tej konkurencji najlepiej sprawdził się Jakub Fiedor z kl. 4d. W nagrodę otrzymał rękawice treningowe.

Rozegrany został klasowy turniej siatkówki, w którym zwyciężyła klasa IVd. Szczęśliwi zwycięzcy otrzymali w nagrodę słodycze.

Zmagania sportowe uatrakcyjnił mecz piłki siatkowej uczniowie kontra nauczyciele. Niezwykle emocjonujący mecz siatkówki, w którym pedagodzy usiłowali pokonać uczniów zakończył się tradycyjnie przegraną nauczycieli 1:3.

Takie imprezy angażujące zarówno uczniów jak i nauczycieli są doskonałą formą integracji społeczności szkolnej. Pokazują jak w sposób fair play można ze sobą rywalizować, uzmysławiają uczniom, że nauczyciel „nie jest sztywniakiem” i też potrafi się bawić.

Galeria

Zostaw komentarz