Pożegnanie Absolwentów ZSG
2015-04-22 08:54:38

To już koniec! A jednak żal się rozstawać…

24 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas czwartych.

- Wierzę, że na kolejne etapy Waszego życia zabierzecie ze sobą nie tylko świadectwa i nagrody, ale także wrażliwość na drugiego człowieka i piękno otaczającego świata - mówił Arkadiusz Marucha Dyrektor ZSG zwracając się do czwartoklasistów - Przed Wami jeszcze ważne egzaminy, życzę Wam, aby zakończyły się sukcesem, życzę udanych decyzji dotyczących wyboru kierunków dalszego kształcenia bądź pracy zawodowej, życzę Wam powodzenia w dorosłym życiu.

Następnie głos zabrał Kazimierz Radko Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego: - Nadszedł dzień zakończenia nauki, nie był to czas stracony, poznaliście lepiej siebie, kolegów, zdobyliście wiedzę, która w waszym zawodzie jest niezbędna. W imieniu Starosty Łęczyńskiego dziękuję Gronu Pedagogicznemu za trud włożony w przygotowanie Was do startu w dorosłe życie. Życzę także pomyślnego zdania egzaminów a przede wszystkim szczęśliwego życia i bezpiecznej pracy.

Następnie Adrian Wołos, reprezentant absolwentów, podziękował dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły: - Wychodzimy stąd uzbrojeni w wiedzę, która da nam ogromną szansę na zapewnienie sobie godnej przyszłości – mówił – Mamy nadzieję, że będą państwo wspominać nas z uśmiechem na ustach.

Szczególnym akcentem uroczystości było wręczenie przez Dyrektora, Sekretarza Powiatu Łęczyńskiego oraz Krzysztofa Pachockiego, Przewodniczącego Rady Rodziców świadectw, dyplomów i nagród. Maciej Sikora (śr. 4,79) i Grzegorz Blicharz (śr. 4,78) otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz wysokiej klasy tablety, inni nagrody książkowe: Mariola Huszaluk (śr. 4,33), Tomasz Kot (śr. 4,22), Dawid Kowalski (śr. 4,14), Andrzej Kozieł (śr 4,00), Robert Skoczylas (śr. 4,58), Robert Steć (śr. 4,11), Adrian Wołos (śr. 4,44). Średnia wyliczona została za cykl nauczania.

Patrycja Romańczuk i Norbert Czarnomysy, członkowie szkolnej grupy teatralnej „Liberum Veto” uhonorowani zostali za pracę i zaangażowanie w działalność kulturalną i artystyczną, popartą wieloma sukcesami artystycznymi oraz licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

Specjalnymi statuetkami nagrodzeni zostali uczniowie wyróżniający się w sporcie: Daniel Augustynowicz (Sportowiec Roku), Dominik Bargiel (siatkówka), Daniel Augustynowicz (siatkówka), Mateusz Bakiera (siatkówka), Piotr Krępacki (siatkówka), Marcin Sieniec (siatkówka), Krzysztof Miszczuk (piłka ręczna), Piotr Smoliński (piłka ręczna), Maciej Sikora (piłka nożna), Michał Legiedź (piłka nożna). Nagrody ufundowała Rada Rodziców i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej „Barbórka”.

Koleżanki i koledzy z klas trzecich przygotowali na pożegnanie Absolwentów specjalny koncert życzeń. Przyszłym elektrykom życzyli „lekkich robót i wielu wolnych sobót”. Dedykacją muzyczną była dla nich piosenka Cleo w niesamowitym wykonaniu uczniów. Przyszłym górnikom i górniczkom życzyli „by pieniędzy starczało i zdrowie dopisywało”. Dedykacją muzyczną była dla nich piosenka Danuty Rinn „Gdzie ci mężczyźni” w rewelacyjnym wykonaniu ucznia, który wcielił się w rolę piosenkarki. Przyszłym mechanikom życzyli „aby się śruby nie urywały i gwinty nie zrywały”. Dedykacją muzyczną był hit grupy Weekend „Ona tańczy dla mnie”. Trzeba było zobaczyć jak oni to śpiewają!

Zostaw komentarz