Pożegnanie czwartoklasistów w ZSG
2013-04-26 12:21:31

Pożegnanie czwartoklasistów w ZSG

W piątek 26 kwietnia 2013 r. po raz ostatni uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej spotkali się w gronie kolegów, wychowawców i nauczycieli. W tym niezwykle podniosłym i uroczystym dniu uczniowie klas trzecich podziękowali czwartoklasistom za lata spędzone razem w szkolnych murach, życzyli im pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości, optymizmu i wiary w siebie.

Witając zebranych dyrektor szkoły Arkadiusz Marucha powiedział: Wierzę, że na kolejny etap waszego życia zabraliście ze sobą nie tylko świadectwa i nagrody, ale także wrażliwość na drugiego człowieka i piękno otaczającego świata. Przed wami najważniejsze egzaminy, jestem pewny, że jesteście do niego dobrze przygotowani i odpowiedzialnie podejdziecie do tej ważnej próby.

W uroczystości wziął udział Adam Niwiński Starosta Łęczyński. Zwracając się do abiturientów powiedział: Dzisiaj zaczynacie nowy etap życia i nową przygodę. Pamiętajcie, że najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki możecie dostać w czasie swojego życia jest dobre wykształcenie. Oby to zdobyte przez Was pozwoliło spełnić marzenia, byście mogli w pełni realizować swoje plany życiowe i zawodowe.

Jakub Jasielski i Mateusz Kozak w imieniu odchodzących czwartoklasistów złożyli podziękowania Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz koleżankom i kolegom za czteroletnią współpracę.

Niezwykle miłym akcentem uroczystości było wręczenie przez Dyrektora i Starostę Łęczyńskiego   dyplomów, nagród książkowych i rzeczowych m.in. w postaci tabletów ufundowanych przez Radę Rodziców.

W ramach części artystycznej odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Osobowości ZSG 2013”. W kategorii „Luzak” wyróżniony został Kamil Czubacki, w kategorii „Ważniak” – Adrian Bodzak, w kategorii „Złotousty” – Mateusz Kwiatkowski, w kategorii „Miś” – Dawid Trębacz i w kategorii „Mister” – Przemysław Świetlicki.

Na zakończenie uroczystości czwartoklasiści żegnani byli słowami piosenki „Ale to już było” zaśpiewanej przez Magdalenę Jasielską i Mariolę Huszaluk.

Jak co roku odchodzący uczniowie wraz z wychowawcami zasadzili pamiątkowe drzewka.

Abiturientom życzymy połamania piór na maturze w maju i na egzaminach zawodowych w czerwcu!

Galeria

Zostaw komentarz