Pożegnanie maturzystów w ZSG
2017-05-01 14:50:38

Trochę smutno, trochę wesoło czyli pożegnanie maturzystów w ZSG

28 kwietnia 2017 r.  w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych abiturientów. - Te cztery lata, które spędziliście w murach tej szkoły dały wam pewne podwaliny, opokę, która możecie wykorzystać w przyszłości. Tą opoką jest wiedza, ale i przyjaźnie, które zawarliście tutaj – mówił Arkadiusz Marucha, dyrektor ZSG zwracając się do uczniów klas czwartych. Życzę wam spełnienia wszelkich pragnień, dążeń, rozpoczęcia wymarzonej pracy. Tym, którzy chcą kontynuować naukę sukcesów na studiach.

Do abiturientów słowa skierował również obecny na uroczystości Dariusz Kowalski Wicestarosta Łęczyński. Życzę wam jednej ważnej rzeczy, mądrości. Takiej mądrości jaką posiadali twórcy ustawy rządowej sprzed 226. lat. Oni byli wizjonerami, życzę wam byście też byli wizjonerami. Abyście tę wizję swojego przyszłego życia ułożyli jak najlepiej.

Następnie pani Renata Okoń w imieniu Rady Rodziców życzyła pomyślnego zdania egzaminów i dostania się na wymarzone studia lub podjęcia satysfakcjonującej pracy.

Wspólne spotkanie abiturientów, uczniów, dyrekcji, nauczycieli i rodziców było okazją nie tylko do przekazania życzeń ale również podziękowań. Reprezentanci absolwentów Martyna Hryciuk i Mateusz Mroczek na ręce dyrektora złożyli podziękowania za chwile wsparcia, podtrzymywania na duchu, mobilizację – Nasza czteroletnia podróż dobiega końca, dlatego składamy podziękowanie za to, że nauczyliście nas jak żyć i wykorzystywać własne zdolności. Przedstawiciele klas trzecich Łucja Grabczak i Dawid Brzozowski żegnali swoich starszych kolegów słowami – Dziękujemy wam za wspólne lata spędzone w murach naszej szkoły, miło nam było spotykać się z wami na korytarzach podczas przerw. Będzie nam was brakowało.

Szczególnym akcentem uroczystości było wręczenie przez Dyrektora Wicestarostę Łęczyńskiego oraz przedstawiciela Rady Rodziców dyplomów i nagród. Uczniowie z najwyższą średnią: Rafał Podgornow (5,04) i Patryk Olszewski (4,93) otrzymali bony o wartości 500 zł  ufundowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej „Barbórka”. Nagrody książkowe za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce otrzymali także: Paweł Kot (4,77),  Marcinek Michał (4,62), Mateusz Mroczek (4,46), Justyna Kaukus (4,45), Andrzej Onyszko (4,42), Rafał Włodarczyk (4,38), Piotr Szalast (4,31), Klaudia Chwil (4,27), Bartosz Wójcik (4,25), Marek Szelepusta (4,23), Wojciech Niećko (4,2), Magdalena Lisiecka (4,0). Za zaangażowanie w życie szkoły nagrody otrzymali: Martyna Hryciuk, Paweł Jaroszek, Michał Kozik, Mateusz Mroczek, Wojciech Niećko, Bartłomiej Nawrocki, Adrian Winiarczyk.

Uroczystość zakończyła się spotkaniem absolwentów z wychowawcami klas: Sylwią Osobą, Janiną Sobalą, Benedyktem Porębskim i Danielem Zagrodnikiem, podczas którego nastąpiło wręczenie upragnionych świadectw.

Cytując słowa Winstona Churchilla, można powiedzieć, że dla abiturientów Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.  

Galeria

Zostaw komentarz