Pożegnanie uczniów klas czwartych
2016-05-04 18:49:56

Pożegnanie uczniów klas czwartych

Uroczyste pożegnanie uczniów klas czwartych w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyło się 29 kwietnia 2016 r. – Dzisiaj osiągnęliście jeden ze swoich celów, ukończyliście szkołę – mówił Arkadiusz Marucha, dyrektor ZSG – Z jednej strony to koniec, ale z drugiej wyzwanie, bo przed wami nowe cele. Będziecie je osiągać już bez naszej pomocy. Przed wami egzamin maturalny i z kwalifikacji zawodowych, których pomyślne przejście otworzy przed wami drogę do życia zawodowego. Życzę wam, by te najważniejsze egzaminy zakończyły się sukcesem.

Następnie Dariusz Kowalski Wicestarosta Łęczyński wracając pamięcią do swych szkolnych lat, życzył absolwentom, by dobrze wspominali szkołę, przyjaciół, kolegów i nauczycieli. – Dla was pewien etap w życiu się kończy – mówił – Gdy wchodzi się w dorosłe życie to ochrona jaką daje szkoła i rodzina powoli znika, musicie sami podejmować trudne decyzje. Życzę wam powodzenia w dorosłym życiu.

Głos zabrali także reprezentanci absolwentów. Podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom za pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu talentów. – Dziękujemy za ukazywanie tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy. Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni, za to, że w tak wielu sytuacjach mogliśmy na was liczyć. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie nie jest ostatnie.

Szczególnym akcentem uroczystości było wręczenie przez Dyrektora i Wicestarostę Łęczyńskiego dyplomów i nagród. Damian Mrozik, uczeń z najwyższą średnią (4,44), otrzymał smartfona LG,  ufundowanego przez współpracującą ze szkołą firmę Malinex. Nagrody otrzymali także: Magdalena Bodzak (śr. 4,24), Radosław Świder (śr. 4,22), Mateusz Warzyszak (śr. 4,19), Paweł Stachal (śr. 4,19),  Krystian Sawicki (śr. 4,13) Adrian Chwedczuk (śr. 4,0). Średnia wyliczona została za cykl nauczania. Za zaangażowanie w życie szkoły nagrody otrzymali także: Rębisz Michał, Marek Maksymiuk.

Szczególnym gestem pożegnania ze szkołą było zasadzenie przez klasę 4a pamiątkowego drzewka. Uroczystość zakończyła się spotkaniem absolwentów z wychowawcami klas: Iwoną Czech, Piotrem Gałatem, Marzeną Golan i Ewą Pytką i wręczeniem upragnionych świadectw.

- To co mam, to radość najpiękniejszych lat. To co mam, to serce, które jeszcze na wszystko stać. To co mam, to młodość, której nie potrafię kryć, to wiara, że naprawdę umiem żyć – usłyszeli na pożegnanie absolwenci Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Tę ciągle aktualną piosenkę, wspaniale zaśpiewała im Klaudia Nejman, uczennica klasy 2c Technikum Górniczego.

Galeria

Zostaw komentarz