Przedstawiciele ZSG w Łęcznej na promocji w Cycowie
2014-03-24 09:20:21

Przedstawiciele ZSG w Łęcznej na promocji w Cycowie

18 marca 2014r. Gimnazjum w Cycowie po raz kolejny zorganizowało Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych Cyców 2014. Na giełdzie ofertę edukacyjną zaprezentowały m.in. szkoły z Lublina, Chełma, Łęcznej, Siedliszcza, Puchaczowa, Siennicy Różanej, Ludwina. Obecni również byli reprezentanci Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Uczniowie starali się zachęcić gimnazjalistów z Cycowa do podjęcia nauki w ZSG, przedstawiając największe atuty kształcenia w naszej szkole, do których niewątpliwie należy praca w dobrze płatnym zawodzie. W tym roku uczniowie przedstawili dodatkowo nowy kierunek jaki powstanie w Technikum Elektrycznym tj. technik mechatronik.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem dziewcząt i chłopców. Dziewczęta mogą kształcić się w zawodzie elektryka, mechanika, mechatronika, a także podjąć naukę w zawodzie górniczym  – na kierunku technik przeróbki kopalin stałych. Z roku na rok przybywa dziewcząt uczących się w ZSG, w typowo męskiej szkole uczy się ich już ponad czterdzieści.

Informacje o szkole, jej sukcesach, proponowanych profilach klas, kryteriach przyjęć oraz zajęciach pozalekcyjnych przekazywali zainteresowanym: Kamil Kociuba z kl. IIIa, Radosław Świder z kl. IIa oraz Magdalena wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych Andrzejem Pytką.

Galeria

Zostaw komentarz