Przyjdź do Źródła – Rekolekcje dla spragnionych
2015-05-14 13:16:14

Przyjdź do Źródła – Rekolekcje dla spragnionych

13 maja 2015 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyło się spotkanie ewangelizacyjne zachęcające do udziału w rekolekcjach, które prowadzone będą we wszystkich parafiach w Archidiecezji Lubelskiej w ramach projektu Źródło.

Do udziału w rekolekcjach zachęcali świeccy ewangelizatorzy wraz z ks. Michałem Zybałą, koordynatorem do spraw Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Lubelskiej: Anna z Kaliszan ze wspólnoty Ognisko Światła i Miłości, Magda z Lublina, studentka pedagogiki specjalnej, Ewelina mieszkanka Lublina, studentka psychologii, Katarzyna z Ciechanek, studentka animacji kultury, Kamil z Łęcznej, student bezpieczeństwa i higieny pracy.

- Przyjechaliśmy do Was ponieważ w Łęcznej i okolicach w najbliższym czasie będą odbywały się rekolekcje ewangelizacyjne. Jesteśmy, aby Was na te rekolekcje zaprosić. Chcemy opowiedzieć Wam jak słowo Boże zmieniło nasze życie. Mamy nadzieję, że to może być czas kiedy i Ty doświadczysz Bożej miłości – mówił ks. Michał.

Spotkanie rozpoczęło się pieśnią do Ducha Świętego, w którą każdy mógł się włączyć. Następnie uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie: Co sprawia, że życie jest wyjątkowe? A później obejrzeli jak na to pytanie w sondzie ulicznej odpowiadali inni młodzi ludzie. Do chwili refleksji nad źródłem naszej wiary, która daje życie wieczne zachęcała scenka przedstawiona przez gości. Ukazywała ona pragnienie Jezusa Chrystusa,  który chce do każdego z nas dotrzeć, ale my często pozostajemy głusi, wpatrzeni we własne potrzeby.  Ludzie najczęściej stają się bardziej otwarci na głos Jezusa w sytuacji cierpienia, zachęty innej osoby lub też, gdy sami próbują otworzyć się na głos Boży.

Na zakończenie swoim świadectwem życia podzielił się Kamil z Łęcznej.

Zwieńczeniem spotkanie było wspólne śpiewanie wezwania: Panie Jezu przyjdź. Młodzież nagrodziła grupę ewangelizatorów gromkimi brawami.

Galeria
Zostaw komentarz