Ranking PERSPEKTYWY 2015
2015-01-15 09:25:07
ZSG wśród 10 najlepszych szkół zawodowych w Polsce!

14 stycznia 2015 r. ogłoszone zostały wyniki 17. Edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015. W Rankingu Egzaminów Zawodowych 2015 dla zawodu technik elektryk, Technikum Elektryczne w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej zajęło 10. miejsce w Polsce i pierwsze w województwie lubelskim.

Według Rankingu Techników 2015, opublikowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, Technikum Elektryczne uplasowało się na 22. miejscu, natomiast Technikum Górnicze na 24. miejscu w woj. lubelskim. Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej okazał się najlepszą szkołą techniczną w Powiecie Łęczyńskim.

Kapituła rankingu brała pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych. Ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Dostarcza wszechstronnych informacji na temat osiągnięć danej szkoły odpowiadając na oczekiwania potencjalnych uczniów.

Kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2015: sukcesy w olimpiadach 20%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Cieszymy się, że Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej od kilku lat zajmuje najlepszą lokatę w Powiecie Łęczyńskim i bardzo dobrą w województwie lubelskim. Technikum Elektryczne osiąga najwyższą zdawalność egzaminu zawodowego w naszym województwie.

Ranking Egzaminów Zawodowych 2015

Ranking Techników 2015 – woj. lubelskie

Zostaw komentarz