Rocznica wprowadzenia stanu wojennego
2013-12-13 14:28:42

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyła się uroczysta akademia z okazji trzydziestej drugiej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Gościem akademii był Stanisław Adamczyk Naczelnik Wydziału Edukacji.

Uczniowie pod kierunkiem Łukasza Pieczyńskiego i Mariusza Witkowskiego przygotowali montaż słowno-muzyczny. Obok licznych faktów historycznych, które przybliżyły genezę i przebieg wydarzeń stanu wojennego, znalazły się zdjęcia Polski ogarniętej „wojną Jaruzelską”. Klaudia Nejman, uczennica klasy Ic zaśpiewała piosenkę Tiltu Jeszcze będzie normalnie, wyrażającą marzenia Polaków o wolności.

W imieniu Pana Starosty chciałem podziękować, że pamiętacie i przekazujecie informacje o tych tragicznych wydarzeniach – mówił Stanisław Adamczyk – Gdyby nie męstwo ludzi, którzy nie poddali się totalitaryzmowi, którzy oddali największą ofiarę życia to nasz kraj nie byłby dzisiaj wolny.

Dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha powiedział, że w tym dniu musimy także pamiętać o ofiarach jakie ponieśli górnicy z kopalni „Wujek”. Na zakończenie poprosił zebranych by chwilą ciszy uczcili ofiary grudnia 1981.

Galeria

Zostaw komentarz