Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020
2019-09-02 10:45:07


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w ZSG

Nowy rok szkolny 2019/2020 uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej rozpoczęli Mszą św. sprawowaną w parafii św. Barbary. Następnie w szkole wszystkich przybyłych powitał dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha.

Pamiętajcie, że wiedzy, którą nabędziecie w szkole nikt wam nie zabierze –mówił dyrektor. - Tylko od was zależy jak ją spożytkujecie. Mam nadzieję, że dla dobra waszego, waszych rodzin i naszego kraju. W imieniu Starosty Krzysztofa Niewiadomskiego, Sekretarz Powiatu Wioletta Wachewicz życzyła uczniom w rozpoczynającym się roku szkolnym samych sukcesów.

Dyrektor dziękował wszystkim za zaangażowanie w życie szkoły, szczególnie tym, którzy w wakacje brali udział w uroczystościach lokalnych: w powiatowych obchodach wybuchu Powstania Warszawskiego i uroczystych obchodach 80. rocznicy  wybuchu II wojny światowej

Nawiązując do tej rocznicy mówił: Musieliśmy przez długie lata walczyć o niepodległość, o byt państwowy, ale ta walka o dobro naszego kraju trwa nadal i wy ją realizujecie poprzez naukę i pracę. Na koniec życzył wszystkim dobrego roku szkolnego.

Naukę w ZSG rozpocznie 132 uczniów klas pierwszych: powstały 3 klasy po gimnazjum i 2 po szkole podstawowej. Uczniowie kształcić się w będą zawodach: technik górnictwa podziemnego, technik przeróbki kopalin stałych, technik elektryk i technik mechanik.

Zostaw komentarz