Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
2012-10-02 15:20:17
tak oto nadszedł... koniec wakacji

3 IX 2012. Rozpoczęcie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w dniu 3 września poprzedziła  Msza św. sprawowana w kościele pw. św. Barbary w Łęcznej. Następnie w murach Zespołu Szkół Górniczych obyło się powitanie uczniów po wakacyjnej przerwie. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Przewodniczący Komisji Oświaty Mirosław Tarkowski. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się wysłuchaniem hymnu państwowego i górniczego.

Arkadiusz Marucha, dyrektor Zespołu Szkół Górniczych powitał całą społeczność szkolną: nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i wszystkich uczniów: - Wierzę, że naładowani pozytywną wakacyjną energią podołacie szkolnym obowiązkom. Wierzę, że z uśmiechem na ustach przyjmiecie wszystkie troski podążając za maksymą rzymskiego poety Wergiliusza "Nie wszyscy możemy wszystko". Jestem przekonany, że w każdej trudnej sytuacji spotkacie się z wszechstronną pomocą nauczycieli.

Następnie głos zabrał Mirosław Tarkowski odczytując List Starosty Łęczyńskiego na rozpoczęcie roku szkolnego. - Życzę, abyście szkolny czas wykorzystali jak najlepiej, by stanowił on dla Was, dla Waszej przyszłości, znakomitą podstawę. Był źródłem dobrych wspomnień, z którego będziecie czerpać przez całe życie. Starosta podziękował też nauczycielom za trud uczenia i wychowywania, jednocześnie życzył satysfakcji z pracy i wytrwałości w dążeniu do coraz lepszego wykonywania swoich powinności. Przewodniczący Komisji Oświaty przypomniał wszystkim zgromadzonym, że wrzesień to nie tylko miesiąc rozpoczęcia nauki, ale także wybuchu II wojny światowej. Poprosił by minutą ciszy uczcić pamięć bohaterów tamtych wydarzeń.

Następnie młodzież w krótkiej części artystycznej upamiętniła 73. rocznicę wybuchu II wojny światowej, oraz przypomniała o wydarzeniach Sierpnia '80.

Tegorocznym absolwentom gimnazjów gratulujemy mądrego wyboru naszej szkoły. Życzymy Wam, by wszystkie Wasze oczekiwania spełniły się z nawiązką. Pamiętajcie, że na tym kolejnym etapie edukacji czekają Was zwiększone wymagania, ale również i nauczyciele gotowi poświęcić swój czas, aby pomóc każdemu. Nowy rok szkolny 2012/2013 został oficjalnie otwarty, jutro o 7.10 zabrzmi pierwszy szkolny dzwonek.
Zostaw komentarz