Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
2013-08-30 10:42:25

„Wakacje, znów będą wakacje…”

2 IX 2013. Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej poprzedziła  Msza św. sprawowana w parafii św. Barbary w Łęcznej o godz. 8.00. W głoszonej homilii ks. Tomasz Konstanciuk zachęcał nauczycieli, by nie tylko wymagali od uczniów ale też od siebie, ucząc własnym przykładem. Następnie o godz. 9.00 w budynku Zespołu Szkół Górniczych rozpoczęły się dalsze uroczystości szkolne.

Arkadiusz Marucha, dyrektor ZSG powitał
Mirosława Tarkowskiego, przybyłego na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 przedstawiciela władz Starostwa Powiatowego oraz całą społeczność szkolną: nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i wszystkich uczniów. – Po dwóch, pełnych przygód miesiącach wakacji powróciliśmy wszyscy do szkoły, a na korytarzach ponownie zagości gwar, zwiastujący rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Nowy rok szkolny to czas nowych szans i możliwości. Dla wielu uczniów jest to kolejny rok edukacji, są tutaj też uczniowie klas pierwszych, którzy rozpoczną nową czteroletnią drogę nauki. Witam Was serdecznie – mówił dyrektor.

Następnie głos zabrał Mirosław Tarkowski odczytując List Starosty Łęczyńskiego: – Niech każdy dzień przynosi Wam radość i poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Niech nie zabraknie Wam siły do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Powitał również uczniów rozpoczynających naukę w ZSG życząc im zawierania nowych przyjaźni, przychylności wychowawców oraz wsparcia ze strony starszych uczniów.

Dyrektor szkoły przypomniał, że minione wakacje to nie tylko czas powszechnej radości. – Niestety także złe wydarzenia nas nie ominęły. Odszedł na wieczny spoczynek Przyjaciel naszej szkoły, rodzic, Wicestarosta Łęczyński Kazimierz Budka. Uczcijmy jego pamięć minutą ciszy… – mówił.  Następnie ks. Michał Gałus poprowadził modlitwę w intencji śp. Wicestarosty.

Młodzież z zespołu Liberum Veto przedstawiła krótką część artystyczną, w której poznaliśmy wakacyjne wspomnienia z czasów naszych babek, później przenieśli nas w odległą przyszłość, by powrócić do teraźniejszości. Najbardziej optymistyczne przesłanie zabrzmiało na koniec, kiedy młodzież zaśpiewała: Chodzę do szkoły, różne stopnie zbieram, szóstki, piątki i jedynki nieraz. Uczę się dzielnie od niedzieli do soboty lecz ciągle po głowie mi chodzi taki motyw: Że jeszcze tylko: wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i... Wakacje, znów będą wakacje!  You Tube

Tegorocznym absolwentom gimnazjów gratulujemy mądrego wyboru naszej szkoły, która choć młoda stażem, dynamicznie się rozwija i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Życzymy Wam, by wszystkie Wasze oczekiwania związane edukacją zawodową spełniły się z nawiązką. Pamiętajcie, że na tym kolejnym etapie nauki czekają Was zwiększone wymagania, ale również i nauczyciele gotowi poświęcić swój czas, aby pomóc każdemu.

Galeria
Zostaw komentarz