Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
2015-09-03 13:19:42

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy

1 IX 2015 r. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej poprzedziła Msza św. sprawowana w parafii św. Barbary w Łęcznej o godz. 10.00. Mszę św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, Zespołu Szkół im. K.K. Jagiellończyka i I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Łęcznej sprawowali ks. Marcin Pyda oraz ks. Paweł Turowski. Następnie o godz. 11.00 w budynku szkoły odbyła się uroczysta akademia, którą zaszczycił swoją obecnością Kazimierz Radko, sekretarz Powiatu Łęczyńskiego. Dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha powitał wszystkich zebranych, przedstawił nowych pracowników, którzy rozpoczęli w tym roku pracę w szkole górniczej: Celinę Michalską oraz ks. Pawła Kotowskiego i ks. Marcina Pydę.

Następnie Dyrektor powiedział: - Inauguracja nowego roku szkolnego to czas, kiedy po wakacyjnym odpoczynku z nadzieją spoglądamy w przyszłość. Tworzymy nowe plany i wyznaczamy drogę na najbliższy rok, z przekonaniem, że wszystkie te zamierzenia mogą być zrealizowane. Pragnę na nadchodzący rok szkolny przekazać wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wyrazy szacunku i uznania za trud w kształceniu młodzieży oraz życzenia, by ten okres obfitował w owoce najwspanialsze: mądrość i wdzięczność uczniów i słuchaczy. Szczególne życzenia Dyrektor skierował do uczniów: - Niech nowy rok szkolny przyniesie Wam same sukcesy, a nauka na zawsze będzie źródłem przyjemności i satysfakcji. Wszystkim, którzy po raz pierwszy przekroczyli dzisiaj szkolne mury życzę, by ich udziałem stały się wyłącznie pozytywne doświadczenia, a pobyt w szkole wiązał się z przyjemnością zdobywania wiedzy, rozwijania zainteresowań oraz był czasem radosnego przebywania w gronie rówieśników.

Podziękowania skierował także do władz Powiatu Łęczyńskiego za wysiłek organizacyjny oraz działania wspierające działania Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego zwracając się do młodzieży powiedział: – Rozpoczyna się dziesięć miesięcy ciężkiej pracy. Obrazuje to znajdująca się tutaj tablica z wymownymi symbolami, otwartą książką – źródłem wiedzy i uśmiechniętą twarzą, wyrażającą zadowolenie zarówno ucznia jak i nauczyciela. Jest to tablica, na której będziecie zapisywać historię tego roku szkolnego, aż do końca czerwca dwa tysiące szesnastego roku. W imieniu Pana Starosty Romana Cholewy, którego reprezentuję i swoim własnym, życzę, aby ten rok szkolny przyniósł dobre owoce, które wypracujecie wspólnie. Wszystkiego najlepszego na ten rok.

Modlitwę za pomyślność w nowym roku szkolnym i Bożą opiekę poprowadził ks. Paweł.

- Dzień pierwszego września to radosne spotkanie z koleżankami i kolegami, po wakacyjnym wypoczynku, ale przede wszystkim jest to niezwykły dzień i wielkie przeżycie dla nowo przyjętych uczniów – powiedzieli uczniowie rozpoczynając szkolną akademię. Zwracając się do uczniów klas pierwszych stwierdzili: - Pamiętajcie, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i że każdy z nas był kiedyś w pierwszej klasie. Początki na pewno nie będą łatwe, ale wierzymy, że nasza szkoła stanie się Waszą szkołą, a nauka w niej niech będzie dla Was owocna i przyjemna.

Z kolei do nauczycieli mówili: - Pamiętajcie, że uczeń to też człowiek i wiele różnych niesprzyjających okoliczności sprawia, że czasem nie ma on pracy domowej, nie jest przygotowany tak dobrze jak zwykle lub po prostu nie mógł przyjść do szkoły na ważny sprawdzian. Przy odrobinie Waszej wyrozumiałości i naszej chęci do nauki, ten nowy rok szkolny na pewno będzie dla nas wszystkich udany.

- Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy – piosenką z repertuaru Marka Grechuty zakończyła się szkolna uroczystość. Zaśpiewała ją Klaudia Nejman przy akompaniamencie Łucji Grabczak i spontanicznie ukonstytuowanego chórku męskiego. Następnie młodzież udała się na pierwsze w tym roku spotkanie z wychowawcami.

Część artystyczna przygotowana został przez uczniów pod kierunkiem Janiny Sobali i Zofii Jarosiewicz.

Galeria

Zostaw komentarz