Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
2018-08-21 15:29:44


Rozpoczęcie roku szkolnego

3 IX 2018. Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się Mszą św. sprawowaną o godz. 8.00 w parafii św. Barbary. Następnie uczniowie zgromadzili się w szkole, by podczas szkolnej uroczystości powitać dawno nie widzianych kolegów, nauczycieli i spotkać się w klasach z wychowawcami. 

- Niestety wakacje dobiegły już końca, ale mamy nadzieję, że wszyscy skorzystali z wakacji na tyle, że wcale nie martwi nas fakt, iż dzisiaj zaczynamy nowy rok szkolny – mówili uczniowie prowadzący uroczystość. W imieniu społeczności szkolnej pogratulowali Dyrektorowi Arkadiuszowi Marusze wygrania konkursu i powierzenia mu obowiązków dyrektora Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej na dalszą kadencję.

Prowadzący ciepłe słowa skierowali również do pierwszoklasistów: Pamiętajcie, że nie taki diabeł straszny jak go malują i że każdy z nas był kiedyś w pierwszej klasie. Początki na pewno nie będą łatwe, ale wierzymy, że nasza szkoła stanie się waszą szkołą. Życzenia „samych sukcesów” skierowali do czwartoklasistów, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów maturalnych i zawodowych.

Dyrektor Arkadiusz Marucha powitał wszystkich przybyłych. - Po wakacyjnym odpoczynku z nadzieją spoglądamy w przyszłość, tworzymy nowe plany i wyznaczamy drogę na najbliższy rok – mówił – Niech nowy rok szkolny przyniesie Wam same sukcesy, a nauka zawsze będzie źródłem przyjemności i satysfakcji. Przypomniał, że w tym roku szkolnym przypada rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz że w szkolnym kalendarzu do świętowania tego jubileuszu  będą się nie raz odnosić.

Obecny na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego Wicestarosta Dariusz Kowalski przypomniał o wzbogaceniu bazy dydaktycznej szkoły oraz trwających zaawansowanych pracach w warsztatach szkolnych na Pasterniku.

Ostatnim akcentem tego dnia było spotkanie klas z wychowawcami i zapoznanie się z tegorocznym planem zajęć.

Zdjęcia

Zostaw komentarz