Rusza trzecia edycja konkursu „Linteriada 3.0”
2019-11-14 14:34:59


Rusza trzecia edycja konkursu „Linteriada 3.0”

14 listopada 2019 r. przedstawiciel firmy PRG Linter S.A. Andrzej Fedurek odwiedził Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej, by oficjalnie ogłosić kolejną edycję Konkursu Współzawodnictwa Zespołowego „Linteriada 3.0”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas czwartych o profilu górniczym.

Gościa oraz firmę, którą reprezentuje, powitał dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha. Wyraził radość z kolejnej edycji konkursu, którą przygotowała firma PRG Linter. Zwracając się do młodzieży podkreślał: Zależy nam na waszym udziale w konkursie, szczególnie na realizowaniu aspektu pracy współzawodnictwa grupowego, ponieważ praca górnika to nie praca jednoosobowa, ale całego zespołu. Będziecie mieli okazję pokazać tu swoje pasje i talenty - mówił.

Dyrektor ds. technicznych firmy Linter, Andrzej Fedurek, przypomniał, że konkurs zrodził się ze współpracy ze szkołą. - Chcieliśmy stworzyć coś atrakcyjnego, a przy okazji przydatnego w edukacji. Konkurs składa się z czterech elementów, które są bardzo istotne w kolejnych etapach kariery zawodowej, a nawet w życiu codziennym - podkreślał.

Linteriada odbywa się w czterech etapach:

I etap - to rywalizacja sportowa,

II etap - to przygotowanie projektu, związanego z branżą górniczą,

III etap - artystyczny (fotograficzny),

IV etap – punktuje oceny z przedmiotów zawodowych.

- Jesteśmy nastawieni na pracę, mam nadzieję, że poważnie potraktujecie ten konkurs i tę pracę będzie widać – mówił dyrektor Fedurek. - Ważne jest żeby nie zapominać o czasie wolnym i odpoczynku, żeby naładować akumulatory na kolejny etap pracy czy nauki, stąd Nagroda główna ma symboliczny wydźwięk, są nią wczasy w ośrodku firmy Linter Tour S.A. w Istebnej. Będą też medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Do konkursu przystąpiły trzy sześcioosobowe drużyny złożone z elektryków, mechaników i górników. Przedstawiciele drużyn otrzymali od firmy PRG Linter eleganckie, kieszonkowe kalendarze dla każdego uczestnika grupy.

Koordynatorem konkursu w ZSG jest nauczycielka przedmiotów zawodowych Ewa Pytka.  

Wszystkim życzymy ducha sportowej rywalizacji i zdobycia najwyższej nagrody.


Galeria

Zostaw komentarz