Salon Maturzystów 2014
2014-09-10 12:46:25

Salon Maturzystów 2014

Początek roku szkolnego to dla maturzystów czas na podejmowanie decyzji dotyczących dalszego kształcenia, wyboru kierunku studiów i w rezultacie przyszłego zawodu. Każda decyzja, którą podejmują uczniowie w roku maturalnym ma wpływ na to, co będzie się z nimi działo przez najbliższe lata.

W dniach 8-9 września 2014 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się VIII edycja Salonu Maturzystów Perspektywy 2014. Tradycyjnie uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wzięli udział w spotkaniach z pracownikami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Program tegorocznego Salonu Maturzystów został podzielony na część dla maturzystów liceów ogólnokształcących i część dla uczniów techników. Wynika to ze zmian w egzaminie maturalnym, maturzyści kończący technikum zdają egzamin w dotychczasowej formie, natomiast licealiści na nowych zasadach.

Zebranych w Auli Centrum Kongresowego maturzystów powitał Lech Gawryłow, dyrektor OKE w Krakowie: – Udział w tym Salonie Maturzystów pomoże wam w wyborze kierunku studiów oraz zaplanowaniu przygotowań do egzaminu maturalnego. Mam nadzieję, że spotkania z egzaminatorami  OKE będą okazją do wyjaśnienia nieporozumień, przełamania stereotypów i obalenia mitów na temat kryteriów oceniania prac zdających.

Podczas spotkań z ekspertami tegoroczni maturzyści ZSG mieli możliwość poznania ogólnych informacji o egzaminie maturalnym i procedurach jego przeprowadzania.  Zdobyli przydatną wiedzę dotyczącą zasad punktowania, typu zadań oraz najczęściej popełnianych błędów z przedmiotów obowiązkowych.

Wizyta na Salonie Maturzystów dla większości uczniów była pierwszym, bezpośrednim kontaktem z uczelniami wyższymi. Mieli oni możliwość odwiedzenia kilkunastu stoisk szkół wyższych z całej Polski, prezentujących swoją ofertę edukacyjną. Pracownicy i studenci uczelni udzielali informacji na temat zasad rekrutacji, kierunków studiów, warunków studiowania, działalności pozadydaktycznej oraz praktyk zagranicznych.

Miejmy nadzieję, że spotkania z ekspertami, pomogą uczniom w lepszym przygotowaniu się do matury. Wszystkim maturzystom życzymy jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości.

Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie można zapoznać się z materiałami prezentującymi oferty uczelni wyższych oraz najnowszym ogólnopolskim Informatorem dla Maturzystów 2015.

Galeria

Zostaw komentarz