Salon Maturzystów 2015
2015-09-16 15:40:36

Salon Maturzystów 2015

Salon Maturzystów to największa w Polsce kampania informacyjna dotycząca matury organizowana przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Początek roku szkolnego to dla maturzystów czas na podejmowanie decyzji dotyczących wyboru przedmiotów, które będą zdawać podczas majowych egzaminów, wyboru kierunku studiów i w rezultacie przyszłego zawodu. Każda decyzja, którą podejmują uczniowie w roku maturalnym ma wpływ na to, co będzie się z nimi działo przez najbliższe lata.

W dniach 15-16 września 2015 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się IX edycja Salonu Maturzystów Perspektywy 2015. Tradycyjnie uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wzięli udział w wykładach ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Zebranych w Auli Centrum Kongresowego maturzystów powitał Komisarz Salonu Maturzystów Andrzej Fornal, Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, Dyrektor OKE w Krakowie Lech Gawryłow.

Krzysztof Babisz, zwracając się do maturzystów zachęcał ich do uczciwego uczenia się i uczciwego podchodzenia do egzaminów "Rzetelne, samodzielne wykonywanie poleceń egzaminacyjnych jest miarą prawdziwej dojrzałości, jest wyrazem odpowiedzialności za przyszłe kompetencje. Nie zmarnujcie czasu przed maturą".

Natomiast Lech Gawryłow przypomniał o ważnej dla maturzystów dacie –  30 września "To nie tyle ważna procedura, ile znakomity moment na przemyślenie, co chcecie w życiu osiągnąć i jak zaplanować proces edukacji poprzez wybór najlepszej strategii maturalnej".

Tegoroczni maturzyści ZSG wzięli udział w inauguracji Lubelskiego Salonu Maturzystów oraz wykładzie  „Przede wszystkim myśl - jak zdać dobrze egzamin maturalny z matematyki”, który wygłosił Piotr Ludwikowski. Następnie wysłuchali wykładu Teresy Bulskiej „Jak osiągnąć wysoki wynik na maturze z języka polskiego”. Poznali ogólne informacje o egzaminie maturalnym i procedurach jego przeprowadzania.  Zdobyli przydatną wiedzę dotyczącą zasad punktowania, typu zadań oraz najczęściej popełnianych błędów z przedmiotów obowiązkowych.

Wizyta na Salonie Maturzystów dla większości uczniów była pierwszym, bezpośrednim kontaktem z uczelniami wyższymi. Mieli oni możliwość odwiedzenia stoisk szkół wyższych z całej Polski, prezentujących swoją ofertę edukacyjną. Pracownicy i studenci uczelni udzielali informacji na temat zasad rekrutacji, kierunków studiów, warunków studiowania, działalności pozadydaktycznej oraz praktyk zagranicznych.

Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie można zapoznać się z materiałami prezentującymi oferty uczelni wyższych oraz najnowszym ogólnopolskim Informatorem dla Maturzystów 2016.

 Galeria

Zostaw komentarz