Salon Maturzystów 2016
2016-09-22 13:48:03

Salon Maturzystów 2016

Salon Maturzystów to największa w Polsce kampania edukacyjna i informacyjna skierowana do uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Organizatorem jest Fundacja Edukacyjna "Perspektywy". 

Początek roku szkolnego to dla maturzystów czas na podejmowanie decyzji dotyczących wyboru przedmiotów, które będą zdawać podczas majowych egzaminów, wyboru kierunku studiów i w rezultacie przyszłego zawodu. Każda decyzja, którą podejmują uczniowie w klasie maturalnej ma wpływ na to, co będzie się z nimi działo przez najbliższe lata.

W dniach 20-21 września 2016 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się  jubileuszowa –  X edycja Salonu Maturzystów Perspektywy 2016. Tradycyjnie uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wzięli udział w wykładach ekspertów maturalnych. Uczestniczyli w wykładach: Jak osiągnąć wysoki wynik na maturze z języka polskiego? oraz Boisz się nokautu na maturze z matematyki  lub angielskiego? Przyjdź i zobacz! Prowadzący przybliżyli im wiedzę dotyczącą zasad punktowania, typu zadań oraz najczęściej popełnianych błędów.  Mówili również o sposobach efektywnego przygotowania się do egzaminu dojrzałości.

Wizyta na Salonie Maturzystów dla większości uczniów była pierwszym, bezpośrednim kontaktem z uczelniami wyższymi. Mieli oni możliwość odwiedzenia stoisk szkół wyższych z całej Polski, prezentujących swoją ofertę edukacyjną. Pracownicy i studenci uczelni udzielali informacji na temat zasad rekrutacji, kierunków studiów, warunków studiowania, działalności pozadydaktycznej oraz praktyk zagranicznych.

Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie można zapoznać się z materiałami prezentującymi oferty uczelni wyższych oraz najnowszym ogólnopolskim Informatorem dla Maturzystów 2017.

Galeria

Zostaw komentarz