Salon Maturzystów 2017
2017-09-19 10:42:50


Salon Maturzystów 2017

18 września 80 uczniów z pięciu klas maturalnych, kształcących się w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej, wzięło udział kampanii edukacyjnej i informacyjnej skierowanej do uczniów przygotowujących się do matury i rekrutacji na studia.

Uczniowie wzięli udział w wykładach ekspertów maturalnych. Uczestniczyli w wykładach: Czy umiesz czy nie umiesz licz na siebie – egzamin z matematyki. Jak osiągną wysoki wynik na maturze z języka polskiego? Z fizyka na studia Prowadzący przybliżyli im wiedzę dotyczącą zasad punktowania, typu zadań oraz najczęściej popełnianych błędów. Mówili również o sposobach efektywnego przygotowania się do egzaminu dojrzałości.

Impreza odbywa się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Dla większości uczniów była pierwszym, bezpośrednim kontaktem z uczelniami wyższymi. Mieli oni możliwość odwiedzenia stoisk szkół wyższych, prezentujących swoją ofertę edukacyjną.

Udział w Salonie oceniali jako bardzo potrzebny, ponieważ początek roku szkolnego to czas podejmowania decyzji dotyczących wyboru przedmiotów, które będą zdawać podczas majowych egzaminów, wyboru kierunku studiów, a tym samym przyszłego zawodu.

Galeria

Zostaw komentarz