Salon Maturzystów Perspektywy 2018
2018-09-28 13:50:26


Salon Maturzystów Perspektywy 2018

26 września 27 uczniów z klas maturalnych, kształcących się w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej, wzięło udział w kampanii edukacyjnej i informacyjnej skierowanej do uczniów przygotowujących się do matury i rekrutacji na studia.

W tym roku Salon Maturzystów odbył się po raz pierwszy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przybyłą młodzież i nauczycieli przywitali prof. Iwona Niewiadomska, prorektor KUL, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty i Lech Gawryłow – dyrektor OKE w Krakowie.

Uczniowie wzięli udział w wykładach ekspertów maturalnych. Uczestniczyli w wykładach: Czy umiesz czy nie umiesz licz na siebie – egzamin z matematyki. Jak osiągnąć sukces na egzaminie maturalnym z języka polskiego? Prowadzący przybliżyli im wiedzę dotyczącą zasad punktowania, typu zadań oraz najczęściej popełnianych błędów. Mówili również o sposobach efektywnego przygotowania się do egzaminu dojrzałości. Dla większości uczniów był to pierwszy, bezpośredni kontakt z uczelniami wyższymi, prezentującymi swoją ofertę edukacyjną.

Udział w Salonie oceniali jako bardzo potrzebny, ponieważ początek roku szkolnego to czas podejmowania decyzji dotyczących wyboru przedmiotów, które będą zdawać podczas majowych egzaminów, wyboru kierunku studiów, a tym samym przyszłego zawodu.

Galeria

Zostaw komentarz