Salon Maturzystów Perspekytwy 2013
2013-09-17 17:32:07

Salon Maturzystów

Początek roku szkolnego to dla maturzystów czas na podejmowanie życiowych decyzji i stawianie celów dotyczących dalszego kształcenia, kierunku studiów i w rezultacie przyszłego zawodu. Każda decyzja, którą podejmują uczniowie w roku maturalnym ma wpływ na to, co będzie się z nimi działo przez najbliższe lata.

Aby pomoc zaplanować zawodową przyszłość i biorąc pod uwagę swoje możliwości, zainteresowania i predyspozycje uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej 17 września wzięli udział w Salonie Maturzystów Perspektywy 2013. Przez dwa dni w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbywały się wykłady specjalistów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Nasi maturzyści wzięli udział w dwóch spotkaniach: Mapy i inne materiały źródłowe w zadaniach maturalnych z geografii – prowadził Mieczysław Sowa oraz Jak uzyskać wysoką punktację na egzaminie maturalnym z chemii? – prowadziła Krystyna Traple. Spotkania te dawały możliwość pozyskania informacji o egzaminie maturalnym, o tym, jak najlepiej przygotować się do matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych.

Podczas Salonu Maturzystów swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało kilkanaście szkół wyższych z całej Polski. Pracownicy i studenci uczelni udzielali informacji na temat oferty edukacyjnej, warunków studiowania, działalności pozadydaktycznej oraz praktyk zagranicznych.

Miejmy nadzieję, że spotkania z ekspertami, pomogą uczniom w lepszym przygotowaniu się do matury. Wszystkim maturzystom życzymy jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości.

Maturzystów zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie można zapoznać się z materiałami prezentującymi ofertę uczelni wyższych oraz najnowszym ogólnopolskim informatorem dla maturzystów 2014.

Galeria

Zostaw komentarz