Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem
2014-04-29 13:56:22

Spotkanie autorskie ze Sławomirem  Koprem

28 kwietnia 2014 r. z inicjatywy Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Sławomirem Koprem, w którym uczestniczyła grupa uczniów z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej .

Autor podczas spotkania opowiadał o kulisach powstawania książek, począwszy od zbierania materiałów, aż po rozmowy z wydawcami. Wspomniał o początkach swojej przygody z  pisarstwem. Pierwsze jego książki dotyczyły antyku, ale nie odniosły sukcesu wydawniczego. Obecnie rozchodzą się w nakładach ,o których wielu autorów może tylko pomarzyć. W czym więc tkwi tajemnica jego popularności? Sławomir Koper uważa się za historyka dnia codziennego. Opisuje ludzi władzy, pisarzy, artystów ze szczególnym uwzględnieniem ich życia prywatnego, które jest integralną częścią biografii.  Bardzo często w swoich pracach wykorzystuje ciekawostki znalezione w dziennikach, pamiętnikach i listach różnych osób. Dużo czasu poświęca na zbieranie materiałów i ich studiowanie aby wyłuskać informacje, które nie każdy potrafi dostrzec.  Zaznaczył, że stara się pisać lekko, językiem zrozumiałym, używając jak najmniej dat.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zapytać autora o jego plany wydawnicze, warsztat pracy, ulubioną postać. 

Zachęcamy do zapoznania się z twórczością tego niezwykle ciekawego i pracowitego autora. Jego książki stanowią świetną lekturę pozwalającą przyjemnie spędzić czas i jednocześnie poszerzyć wiedzę na temat historii.

Sławomir Koper (ur. 21 listopada 1963 w Warszawie) – polski pisarz, autor książek historycznych, w których nawiązuje do wielu epok, od antyku po współczesność. Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracował z miesięcznikiem „Uważam Rze - Historia”, felietonista tygodnika „Do Rzeczy”, publikuje w miesięczniku „Historia Do Rzeczy” oraz na portalu wp.pl. Historia. W listopadzie 2013 został odznaczony przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego srebrnym Krzyżem Zasługi za popularyzację historii w społeczeństwie.

Zostaw komentarz