Spotkanie Wielkanocne 2017
2017-04-19 08:06:06


Spotkanie Wielkanocne w ZSG

- Gromadzimy się dziś przy krzyżu Chrystusa, by snuć nasze wielkopostne refleksje. By zapamiętać, że tylko wtedy, gdy weźmiemy swój krzyż na ramiona i pójdziemy wytrwale za Chrystusem, dojdziemy do ostatecznego zwycięstwa, do Zmartwychwstania - tymi słowami, rozpoczęło się świąteczne spotkanie uczniów, nauczycieli i dyrekcji Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych młodzież wraz z katechetą ks. Marcinem Pydą przygotowała spotkanie z poezją i piosenką, wprowadzające w klimat Wielkiego Tygodnia. Refleksyjna zaduma udzieliła się wszystkim obecnym, świadczyła o tym cisza i powaga malująca się na twarzach uczniów.

- Przed nami radosny czas Świąt Wielkiej Nocy - mówił do społeczności szkolnej dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha - niech będą one dla każdego z nas źródłem optymizmu i wiary we własne siły i pozwolą z ufnością spojrzeć w przyszłość. Życzył wszystkim, by atmosfera rezurekcyjnego świtu przeniosła się na każdy zwyczajny poranek i pozwoliła zapomnieć o rozczarowaniach. By dała siłę uwierzyć, że zawsze – jak przekonywał św. Jan Paweł II – warto powstać i "zbudować coś nowego". 

Galeria

Zostaw komentarz